Везенков в игра за Сакраменто, "кралете" загубиха от Голдън Стейт Уориърс

везенков игра сакраменто кралете загубиха голдън стейт уориърс
07:45, 16.10.2023
Чете се за: 04:00 мин.

Александър Везенков и Сакраменто изиграха първия си домакински мач от предсезонната подготовка в „Голдън Уан Сентър“. "Кралете" обаче претърпяха драматична загуба от Голдън Стейт Уориърс със 115:121. Домакините пропиляха двуцифрена преднина в хода на срещата и отстъпиха след продължение.

Везенков получи близо 17 игрови минути, но завърши само с 2 точки, като три пъти не успя да се разпише при стрелба за трите точки. Българинът овладя 6 борби.

В тази среща „воините“ играха без две от звездите си – Стеф Къри и Крис Пол, които получиха почивка, но бяха в залата.

Везенков започна от пейката, като в игра се завърна Кийгън Мъри, пропуснал предния двубой заради лек проблем с палеца. Майк Браун пък направи поредния експеримент в стартовата петица, като този път пусна сред титулярите Крис Дуарте за сметка на Кевин Хуертер, а от началната минута започнаха също Ди‘Арън Фокс, Харисън Барнс и Домантас Сабонис.

Сакраменто започна много силно мача и още през първата част се откъсна с 15 точки, а след края й водеше с 38:25 след страхотна добавка със сирената на появилия се три минути и половина по-рано Везенков.

Българинът остана още толкова време в игра и през втория период, но след това бе сменен и не се появи повече на терена до почивката, до която Голдън Стейт почти бе заличил изоставането си – 56:59.

„Воините“ стигнаха до пълен обрат след паузата, а след няколко размени на водачеството, в които никой не успяваше да поведе с повече от 4 точки, преди решителната четвърт на таблото имаше пълен паритет – 83:83.

Подобно и на първото полувреме, Везенков влезе в края на третата част и остана в игра и в началото на последната, като шест минути преди сирената отстъпи мястото си на Колби Джоунс. Драмата продължи до последно, като редовното време завърши при резултат 111:111.

В продължението баскетболистите на Стив Кър рано взеха леко предимство и не го изпуснаха до последно. Най-резултатен за тях бе Джонатан Куминга с 28 точки и 6 борби, 20 точки добави Андрю Уигинс.

За домакините над всички бе Домантас Сабонис с 19 точки, 11 борби и 5 асистенции, а 17 точки, 5 борби и 6 асистенции добави Ди′Арън Фокс.

Двубоят бе първи между двата тима от април насам, когато Голдън Стейт отстрани Сакраменто на четвъртфиналите в Западната конференция.

Те ще премерят сили още веднъж в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време, като този път домакини ще са „воините“. Сакраменто все още няма успех в контролите след пораженията по-рано от Торонто и Лос Анджелис Лейкърс, докато Голдън Стейт е с три успеха от три мача.

Джумана Шахин: Последните часове са часове на ужасяваща тишина