10:29, 26.02.2021
Чете се за: 00:48 мин.
Баскетбол
везенков вкара точки олимпиакос размина знаменит обрат

Българският национал отбеляза 14 точки и прибави 7 борби при загубата на гръцкия гранд у дома със 74:75 от действащия шампион в Евролигата ЦСКА Москва в среща 26-ия кръг на тазгодишното издание на надпреварата.

За отборът от Пирея това бе седмо поредно поражение в турнира, което ги остави на 13-то място във временното подреждане с баланс 11-15, докато московчани се изкачиха на 2-то място със 17 победи и 8 поражения.

Гостите от Москва водеха в двубоя през почти цялото време, като в един момент техният аванс достигна 25 точки, преди последната четвърт ЦСКА имаше преднина от 61:49.

След много силна игра на гръцкия тим в последните 10 минути обаче, Олимпиакос взе крехък аванс при 74:73 12 секунди преди сирената.

Три секунди преди края обаче Майк Джеймсбеше фаулиран и получи шанс да изпълни два наказателни удара. Американецът реализира и двата изстрела от наказателната линия, а пропуск на Принтезис в последната секунда ознаменува победата за гостите.

Шакил Макисич, единствен от тима на Олимпиакос отбеляза повече точки от Везенков, приключвайки с 24 пункта, докато за победителите най-полезен беше Майк Джеймс с 15 точки, 4 борби и 6 асистенции.

В друг мач от кръга Реал Мадрид спечели домакинството си на Жалгирис със 70:58, за да стигне до 16-ия си успех в турнира през сезона. Тимът от Каунас пък продължава битката за топ 8 и вече е с баланс 14-12.

Габриел Дек изпъкна с 14 точки и 6 борби за победата, докато за литовците Паулиус Янкунас завърши с 13 точки и 7 борби.

Сигурността и отбраната са водещите теми във втория ден от разговорите на евролидерите
Известен гръцки актьор остава в ареста по обвинение в сексуално насилие над непълнолетни момчета