Везенков вкара едва 5 точки за Олимпиакос пру загубата от Фенербахче

21:40, 11.01.2022
везенков вкара точки олимпиакос пру загубата фенербахче

Българският баскетболен национал Александър Везенков изигра един от най-слабите си двубои в Евролигата през този сезон и отбеляза само 5 точки при загубата на неговия Олимпиакос с 80:94 като гост на турския Фенербахче.

Само в един случай през тази кампания до момента българинът отбеляза толкова малко точки и това при загубата от Зенит (Санкт Петербург).

Домакините започнаха по-добре срещата в Истанбул, но след средата на първата четвърт гръцкия тим пое инициативата и до края на първите 10 минути натрупаха аванс от 17:11.

През втората четвърт "фенерите" съумяха да стопят пасива си, но въпреки това първото полувреме завърши при крехък аванс на гостите от Пирея 39:36.

След почивката обаче турския гранд осъществи пълен контрол върху срещата, като постепенно започна да трупа аванс, който дори стигна 20 точки в един момент, но все пак бе намален до 14 при последната сирена.

Най-резултатен за победителите стана Мелих Мехметоглу със 17 точки, докато Ачиле Полонара добави 15.

Тайлър Дорси и Костас Слукас пък бяха най-добри за гостите, завършвайки с по 14 пункта.

В класирането Олимпиакос остава на 3-то място с баланс 12-6, докато Фенербахче са 10-ти с 8-10.

Мохамед Брахими официално бе представен като играч на Ботев (Пловдив)