Вицепрезидентът Илияна Йотова присъства тази вечер на отбелязването на 148 години от Априлската епопея в град Перущица. В словото си тя напомни за героизма на жителите на града и тяхната саможертва. Йотова подчерта, че всеки от нас трябва да запомни какво е направила Перущица преди 148 години.
"Перущица и Априлското въстание освободиха огромна енергия, натрупана в българския народ, запалиха пламъка на един гняв, който пет века е събиран в души, в поколение след поколение, за да запалят огромен огън, който да превърне свободата в национален идеал. Този идеал трябва да пазим, съхраняваме и предаваме", каза вицепрезидентът Илияна Йотова.
Консултациите при президента продължават утре, наред са "Възраждане" и "ДПС - Ново начало"
ПП-ДБ след консултациите при Радев: Датата на изборите ще бъде определена от президента
Синдикатите против удължителния бюджет: Финансовата рамка на страната да не се превръща в заложник на тяснопартийни интереси
След ареста на полицаи от Пето районно - как е работила престъпната схема?
Преговорите за мир в Украйна: Според САЩ 90% от различията вече са изгладени