Викторио Илиев също ще спори за титлата за европейското по бокс за младежи в Ереван, Алейна Мехмед остана с бронз

17:28, 01.05.2023
Чете се за: 01:27 мин.
викторио илиев финал световната купа бокс младежи будва

България има своя втори финалист на европейското първенство по бокс за младежи и девойки, след като Викторио Илиев ще спори за златото в категория до 60 кг на шампионата в Ереван, Армения.

В полуфиналите днес Илиев беше безапелационен срещу молдовеца Артьом Толстой и го надигра с 5:0 съдийски гласа.

Така, в сряда (3 май) Викторио Илиев ще се качи отново на ринга в Аремния, за да се изправи срещу руснака Билал Дакаев в спора за титлата при 60-килограмовите.

Другият българин, който също ще боксира за златен медал в Ереван ще бъде Константин Костов, който по-рано елиминира грузинеца Леван Демурови с 4:1 съдийски гласа.

При дамите, за съжаление, Алейна Мехмед не успя да достигне до финала в категория до 81 кг, след като отстъпи с 0:5 гласа на Нора Комятхи, Унгария. Въпреки поражението обаче с достигането на полуфиналите българката заслужи бронзов медал.

Гергана Топалова спечели българския дуел с Джулия Терзийския и влезе в основната схема във Висбаден
Слави Трифонов: Атентатът срещу Гешев практически е покушение срещу държавата