Виктория Томова с нова победа и четвъртфинал на турнир от сериите WTA 125 в Будапеща

виктория томова стартира загуба сезона клей
Снимка: БФ Тенис
17:54, 21.09.2022

Първата ракета на България Виктория Томова записа нова впечатляваща победа на турнира на клей от сериите WTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд от 115 хиляди долара.

Томова направи обрат и победи във втория кръг №99 в света Юлия Грабхер от Австрия с 3:6, 6:1 ,7:5. Срещата продължи 1 час и 59 минути.

Българката допусна четири пробива в първия сет срещу Грабхер и отстъпи с 3:6. Във втората част Вики значително подобри играта си и след серия от четири поредни гейма се наложи с 6:1. Томова продължи добрата си серия и поведе с 2:0 в третия решителен сет, но допусна обрат за 2:3. Българката стигна до пробив за 6:5 и от третата си възможност затвори мача в своя полза.

В първия кръг Томова елиминира третата поставена и №75 в световната ранглиста Жасмин Паолини от Италия.

За успеха си Томова заработи 29 точки за световната ранглиста. На четвъртфиналите Вики ще играе срещу №122 в световната ранглиста Анна Каролина Шмидлова от Словакия.

Къде е живял и работил сириецът, задържан за трафик на мигранти в Пловдив?