Виктория Томова с впечатляваща победа на турнир от сериите WTA 125 в Будапеща

Виктория Томова с успех в Будапеща
Снимка: БФТ
14:08, 20.09.2022

Първата ракета на България Виктория Томова записа впечатляваща победа на старта на турнира на клей от сериите WTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд от 115 хиляди долара.

Българката направи обрат и победи с 4:6, 6:0, 6:2 третата поставена и №75 в световната ранглиста Жасмин Паолини от Италия. Томова допусна пробив за 2:4 в първия сет, но успя да го върне при 4:5. За съжаление Вики допусна нов брейк в следващия гейм и отстъпи с 4:6. Томова изигра страхотен втори сет и го спечели на нула за 31 минути. Добрата серия на българката продължи и тя поведе с 3:0 във третата решителна част. Последва размяна на пробиви до 5:2 полза на Томова. При този резултат Вики направи още един пробив и затвори мача с 6:2 за 2 часа и 4 минути игра.

За успеха си Томова заработи 15 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Виктория ще се изправи срещу №99 в света Юлия Грабър от Австрия. Двете играха за първи път по-рано през сезона в Оейраш (Португалия) през април, като Томова спечели трудно с 3:6, 7:6(5), 6:3.

Мокри кърпички замърсиха плажа във Варна (СНИМКИ)