Виляреал се нареди в Топ 3 на Ла Лига

"Жълтата подводница" постигна домакински успех над Лас Палмас

09:16, 01.10.2024

Вилареал победи опашкаря Лас Палмас с 3:1 и се изкачи на трето място в класирането на испанското първенство по футбол след изиграването на осем пълни кръга. "Жълтата подводница" е с актив от 17 точки и води с една на Атлетико, като в същото време е с една зад Реал Мадрид и четири зад първенеца Барселона.

Виляреал взе преднина минута преди полувремето чрез Никола Пепе, но Фабио Силва изравни веднага след началото на втората част след великолепен пас на Аднан Янузай и прецизен удар от 15 метра.

Вилареал обаче контролираше играта след почивката и стигна до победата, въпреки че трябваше да чака до 82-та минута за втория си гол. Влезлият като резерва Алехандро Баена центрира от лявото крило и Тиерно Бари вкара от близко разстояние, а в добавеното време самият Баена се разписа за крайното 3:1, реванширайки се за пропусната дузпа по-рано.

Лас Палмас е последен в класирането с три точки и още няма победа през новия сезон.