виляреал стъпи накриво лига реванша ливърпул
от БНТ , Източник: БГНЕС
17:46, 30.04.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Виляреал допусна загуба с 1:2 при визитата си на Алавес в двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините откриха чрез Виктор Лагуардия още в 4-та минута. След около половин час игра резултатът бе удвоен след точната интервенция на Гонсало Ескаланте. В началото на втората част Самуел Чуквуезе върна едно попадение за "жълтата подводница", но тимът понесе удар по амбициите за място в евротурнирите догодина.

Тимът на Унай Емери е седми с 52 точки, на три от шестия Реал Сосиедад. Алавес е предпоследен, но вече с 28 пункта, на четири от спасителния бряг.

В следващия кръг Алавес гостува на Селта, докато Виляреал първо приема Ливърпул в полуфинален реванш от Шампионската лига, а след това е домакин на Севиля в Ла Лига.