Има описани случаи на повторна инфекция с коронавирус, доказано е, че вторият вирус е различен от първия. Това заяви в студиото на "Денят започва" вирусологът проф. д-р Радостина Александрова.
По думите ѝ това има и добра страна, тъй като се изгражда по-силен имунитет. По-често става въпрос за случаи, при които заболяването протича по-леко втория път.
Проф. Александрова каза, че първият щам на вируса вече изчезва, в Европа циркулират три - един основен и негови два подтипа.
Решение за колективен имунитет е ваксината, но трябва да бързаме разумно. Няма как в рамките на няколко месеца да знаем всичко за ваксината, допълни вирусологът.
Гледайте още теми от "Денят започва"
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра