ВК Нефтохимик 2010 продължава към 1/16-финалите на турнира за Купата на претендентите

В следващия етап бургазлии срещат турския СК Анкара.

Снимка: официален сайт на ВК Нефтохимик 2010
21:12, 16.10.2024
Чете се за: 02:05 мин.

ВК Нефтохимик 2010 продължава напред в Европа след нов триумф над Кифисия за Купата на претендентите (Чалъндж къп) след 3:1 в Атина.

В първия двубой бургаският отбор надигра съперника с 3:0 гейма. Така в реванша им бяха нужни само два гейма, за да се класират напред.

Първият гейм в зала „Зиринейо“ тръгна точка за точка, докато в един момент Нефтохимик 2010 не се откъсна с 8:5.

След петата точка в първия гейм бургазлии поеха инициативата и диктуваха играта до самия край. След 16:21 гръцкият тим скъси дистанцията - 21:22, но не успя да сътвори обрат. Момчетата на Иван Станев показаха повече характер и взеха частта след 25:23.

Във втория гейм Кифисия поведе с 8:6, но Нефтохимик 2010 изравни - 9:9. Полският диагонал Рафал Фарина наниза цели седем точки за домакините, а интрига не липсваше и тук. Гръцкият тим изравни след 25:21.

В третия гейм на мястото на капитана Аксел Трухчев в шестицата започна другият французин – Франсоа Ребейрол. След размяна на точки в началото на частта, бургазлии поведоха с 5:4, но гонитбата продължи до 10:10. Волейболистите на Нефтохимик 2010 отново излязоха напред в резултата и спечелиха третата част с 25:21.

В четвъртата играта вървеше точка за точка, като на два пъти домакините повеждоха с минимален аванс, докато българският тим не дръпна с 19:15, а след това и затвори мача след 25:20 и 3:1.

В следващия етап Нефтохимик среща турския СК Анкара. Между 12-14 ноември ще се състои домакинският мач на бургазлии, а на 21 ноември е гостуването в южната ни съседка.

Ахмед Мирчев отговаря на атаките: Това е базов, предпроизводствен прототип