Водачът в схемата Яник Синер е на четвъртфинал в Ротердам след успех над Гаел Монфис

водачът схемата яник синер четвъртфинал ротердам успех гаел монфис
07:07, 16.02.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Яник Синер се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Ротердам от сериите ATP 500.

Водачът схемата се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над френския ветеран Гаел Монфис и записа 11-ата си поредна победа след почти два часа игра.

За Синер победата е общо под номер 14, като шампионът от Откритото първенство на Австралия няма загуба от Финалите на ATP през ноември.

На четвъртфиналите в Ротердам той ще срещне канадеца Милош Раонич, който си осигури място в тази фаза още в сряда.

Място в топ 8 на турнира намери и и финландецът Емил Руусувуори, който доказа, че е един от най-добрите играчи в света, когато става дума за двубои в зала. Руусувуори се нуждаеше от само 66 минути, за да елиминира германеца Ян-Ленард Щруф след 6:3, 6:3.

Следващият съперник на финландеца е представителят на домакините Талон Грийкспор, който по-рано в четвъртък отстрани поляка Хуберт Хуркач с 6:7(5), 7:6(5), 7:6(4).

Наградният фонд на турнира в Ротердам е 2,3 милиона евро.

Битката за Авдеевка продължава
Районният прокурор на Стара Загора: Няма допуснато съществено процесуално нарушение по делото "Дебора"