Водачът в схемата Зверев отказа участие в Щутгарт в последния момент

Мястото на Зверев е основната схема ще заеме „щастливият губещ“ от квалификациите Ришар Гаске.

Станко Димов
от Станко Димов
18:50, 11.06.2024
Чете се за: 01:35 мин.
александър зверев карлос алкарас заслужава залата славата
Снимка: AP / Thibault Camus

Финалистът от „Ролан Гарос“ Александър Зверев отказа участие на започналия в понеделник АТП 250 турнир на тревни кортове в Щутгарт, където беше поставен под №1 в схемата.

Самият Зверев намекна още в неделя на пресконференцията си след загубата от Карлос Алкарас в Париж, че е „твърде вероятно“ да си вземе кратка почивка след тежките двубои в сезона на клей в Европа и да пропусне домашния за него турнир в Щутгарт.

„Играх много тенис през последните седмици, като достигнах и до финала на „Ролан Гарос“, който продължи пет дълги и тежки сета. Усещам, че в момента тялото ми не е готово да премине от клей на тревни кортове“, написа Зверев в обръщение.

За последно Зверев, №4 в ранглистата на АТР, взе участие на тревните кортове в Щутгарт през 2019 г., когато загуби на старта от Дъстун Браун (Германия).

Мястото на Зверев е основната схема ще заеме „щастливият губещ“ от квалификациите Ришар Гаске. Френският ветеран ще започне директно от втория кръг, където ще срещне Брендън Накашима (САЩ), който на старта надви сънародника си Кристофър Юбанкс – 7:6 (4), 6:4.

Шампион в Щутгарт миналата година стана американецът Франсис Тиафо.

12 състезателки попаднаха в националния отбор по художествена гимнастика за девойки индивидуално