Волейболистите ни до 21 години победиха Тайланд в първия мач от втората фаза на световното в Бахрейн

волейболистите години победиха тайланд първия мач втората фаза световното бахрейн
Снимка: БФ Волейбол
18:42, 11.07.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Националният мъжки волейболен отбор на България до 21 години победи Тайланд с 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) във втората фаза от световното първенство в Бахрейн.

Отборът на Андреа Буратини започна в състав: Александър Николов, Лазар Бучков, Венислав Антов, Стоил Палев, Георги Татаров и Ивайло Дамянов, а либеро бе Георги Митов. Като резерви влязоха в игра Даниел Павлов и Виктор Бодуров.

Първият гейм бе сравнително равностоен, като българският отбор не можеше да се откъсне с повече от точка или две. До 18:17 имаше много неяснота, но България успя да направи разлика в края и се наложи с 25:21.

Във втората част отборът на Тайланд водеше, като това се запази до 15:14. След това тимът на Буратини натрупа точки и приключи с разлика от 7 в края на гейма.

Най-резултатен за българския тим бе Венислав Антов с 17 точки, капитанът Александър Николов се отчете с 14, от които и два аса. За тима на Тайланд Джакрит завърши с 11 точки.

Тимът на България имаше предимство във всички елементи на играта - атака, блокада, сервис, като само при посрещането тайландците имаха по-голям процент успеваемост.

Българският отбор оглавява временно класирането н група E редом до Иран. Отборът ще изиграе втория си мач от групата срещу Полша утре от 14:00 часа. Вече победихме поляците с 3:2 в Манама. Последният ни мач е срещу Иран. За да сме сигурни за полуфиналите, трябва да постигнем две победи в групата.

Никола Минчев: Не сме в спор с ГЕРБ кой да вземе Здравната каса
Чехкинята Маркета Вондроушова се класира за първия в кариерата си полуфинал на Уимбълдън