Волейболистките до 17 г. сразиха Норвегия на старта на евроквалификацията в София

волейболистките сразиха норвегия старта евроквалификацията софия
Снимка: БФ Волейбол, Start-photo.bg
19:50, 21.04.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България за жени под 17 години стартира отлично на европейската квалификация в зала "Христо Ботев". Тимът на Диян Боюклиев разгроми Норвегия с 3:0 (25:19, 25:12, 25:10 ) в първи си мач от група "В" и записа три точки.

Началото бе повече от впечатляващо. Играещата на поста централен блокировач Кая Николова "пусна ръката си" и отбеляза четири последователни аса за 4:0. Съперникът се вледени и България поведе с 8:2. Водещата роля на нашите продължи докрай. В отделни моменти норвежките наваксваха и се доближаваха, като успяха да намалят до 19:21. Националките обаче отново върнаха в ритъма си, отбелязаха точкова серия и България поведе с 1:0.

Началните минути на втората част бяха повторение на първата. Маргарита Гунчева застана на крайната линия, а след трудности в посрещане на съперника, България поведе с 4:0. Доминацията на младите ни "лъвици" бе пълна, като тимът ни взе гейма с разгромна разлика, оставяйки съперника на едва 12 точки.

Разликата в класите бе очевидна и в третата част не се случи нищо по-различно освен пълно лидерство за тима ни. Нашите момичета продължиха стабилното си представяне, отново разбиха съперника, като този път го оставиха на 10 точки и затвориха мача повече от категорично за 70 минути игра.

В първия мач от програмата за деня Словакия победи Испания с 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:22).

Във втория ден на турнира България се изправя срещу Испания. Двубоят е на 22 април от 18:00 часа. Преди това от 15:00 часа играят Словакия и Норвегия.

08:02, 24.04.2024
Коди Милър-Макинтайър и Баскония загубиха от Реал Мадрид на старта на плейофите в Евролигата
07:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Очаквайте: Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България" в сряда от 20:00 ч. по БНТ 3
07:00, 24.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Спортни новини 24.04.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 24.04.2024
Арсенал разгроми Челси на "Емиратс" и временно дръпна с три точки на върха във Висшата лига
00:23, 24.04.2024
Чете се за: 02:45 мин.