Волейболистките на Левски с перфектен старт в евротурнирите

Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 в първия двубой от 1/32-финалите на надпреварата Чалъндж къп.

ЖВК Левски София
Снимка: bgvolleyball.com
21:50, 09.10.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Волейболистките на Левски София направиха перфектен старт в европейските турнири. Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:12, 25:12, 25:14) в първия двубой от 1/32-финалите на надпреварата Чалъндж къп.

На 16 октомври, сряда, е реваншът на словашка земя. Родните представителки трябва да спечелят само два гейма, за да продължат към 1/16-финалите.

Волейболистките на "сините" доминираха изцяло в първата част и без проблем поведоха в мача. Момичетата на Радослав Арсов бяха пълен хегемон, като оставиха противника на едва 12 точки.

Във втория гейм двата отбора бяха равностойни, но след четвъртата точка домакините отново взеха превес и диктуваха положението. Повтори се ситуацията от предходната част и състезателките на Левски оформиха аванса си на 2:0 гейма.

Третият гейм също бе изцяло под доминацията на столичния тим, който записа чист успех.

Най-резултатна бе Микаел Стоянова с 14 точки (1 блокада), с 12 точки се отчете Гуадалупе Мартин (4 аса).