Волейболистките на Марица победиха Арис във втората контрола

Снимка: ВК Марица Пловдив
18:14, 15.10.2022

Женският волейболен шампион на България Марица Пловдив постигна победа над гръцкия Арис Солун във втората контролна среща, която двата тима изиграха в рамките на два дни.

След като в петък маричанки отстъпиха с 2:3 гейма, в днес "жълто-сините" надиграха съперника с 3:1 гейма (12:25, 25:16, 25:22, 25:18). Спарингът се игра в зала "Анестис Петалидис" в Солун, Гърция.

Най-резултатна за българския отбор стана Виктория Коева с 17 точки, 15 пункта добави Ива Дудова, а с 14 т. се отчете Добрина Христоскова.

За Арис Шарон Чумба реализира 25 точки.

Това беше осма контрола за Марица по време на предсезонната подготовка, а следващата седмица шампионките ще пътуват до Сърбия за още приятелски срещи.

Проф. Екатерина Михайлова: България е в конституционна криза
ГДБОП: Няма нерегламентиран достъп до лични данни след хакерските атаки срещу български сайтове