Волейболните национали под 18 години със сребро на Балканиадата в Сърбия

волейболистите години сразиха сърбия финала балканиадата сад
Снимка: БФ Волейбол
09:12, 03.07.2022

Националният отбор на България за юноши под 18 години завърши със сребърните медали на Балканиадата в Сърбия. Тимът, воден от Виктор Карагьозов, отстъпи на Турция с 0:3 (20:25, 23:25, 19:25) в големия финал на надпреварата, изигран в Нови Сад.

Младите ни „лъвове“ нямаха ден и не успяха да покажат възможностите си. Те влязоха трудно в мача и това им се отрази на играта в първата част. Турците се възползваха и поведоха с 18:9. Едва тогава нашите тръгнаха да играят, но стопиха пасива си само до три точки 20:23. Съперникът не даде повече шансове и поведе с 1:0.

Вторият гейм отново тръгна под диктовката на турските волейболисти. Момчетата на Виктор Карагьозов се мобилизираха и изравниха. Играта продължи точка за точка до 13:13. Отново обаче турците бяха по-напористи и взеха преднина 16:13. До края те съумяха да бъдат крачка напред и затвориха гейма с минимална преднина от две точки, като поведоха с 2:0.

В третата част картината не се промени. Отново тимът на южната ни съседка диктуваше развоя и приключи с победа в три гейма и триумф с шампионската титла.

Най-резултатен за България бе Георги Бъчваров с 11 точки (4 аса), 9 точки (2 аса) добави Стилян Делибосов. За съперника реализатор бе Доан Каракоч с 19 точки (2 блокади)

Сърбия спечели бронзовите медали, след като надигра Молдова с 3:0 (25:15, 25:14, 25:12) в малкия финал на надпреварата.

Румъния надигра Босна и Херцеговина с 3:0 (25:17, 25:19, 25:21) и завърши на петата позиция.

Борис Бонев: Целта ни е повече хора да преминават към абонаментните карти
Петя Баракова: Надявам се след мача с Полша да има само позитиви за нас