Волейболните националки отстъпиха на Турция в заключителния си мач от първия кръг на Лигата на нациите

волейболните националки отстъпиха турция заключителния мач първия кръг лигата нациите
Снимка: БФ Волейбол
21:12, 04.06.2022

Женският национален отбор на България загуби от Турция с 0:3 (19:25, 21:25, 16:25) в последния си мач от първия турнир в Лигата на нациите, който се проведе в Анкара.

Така момичетата на Лоренцо Мичели приключиха първия уикенд с актив от една победа и три поражения. С това тимът ни заема 13-а позиция с 2 точки, Турция е пета с 6 точки (2 победи, 1 загуба).

За уикенд №2 нашите се отправят към Филипините, където са в група 4, а първият им мач ще бъде срещу тима на САЩ на 15 юни. След това родните състезателки срещат Япония, Канада и Белгия.

Турция доминираше в по-голямата част от срещата. Единствено във втория гейм „лъвиците“ бяха равностойни, като играта точка за точка продължи до 21:21. В решителните моменти обаче домакините показаха класата си. Те записаха четири последователни точки и затвориха гейма в своя полза. В третата част отново не позволиха противодействие и спечелиха мача чисто.

Най-резултатна за България бе Гергана Димитрова с 8 точки, Мирослава Паскова и Христина Вучкова добавиха по 7 точки. За съперника на всички бе Ебрар Каракурт с 20 точки (5 блокади), Еда Ердем Дюндар добави 13 точки (2 аса, 3 блокади).

Селекционерът Мичели заложи на следния стартов състав: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Христина Вучкова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро (Мирела Шахпазова, Александра Миланова, Борислава Съйкова, Радостина Маринова, Нася Димитрова, Ралица Василева).

Балкан нанесе първа домакинска загуба на Рилски спортист за сезона и изравни финалната серия в НБЛ