Претендентите за поста са двама
В Панагюрище днес трябва да изберат нов кмет.
Претендентите за поста са двама и затова балотаж няма да има - Желязко Гагов, издигнат от Инициативен комитет и Никола Белишки, който е партийна кандидатура и се бори за четвърти мандат начело на Панагюрище. На миналите избори разликата между двамата кандидати беше 28 гласа. Загубилият Никола Белишки сигнализира съда за нарушения. Жалбата му беше приета и изборите бяха касирани.
Очаква се името на победителя да стане ясно още довечера.
Изборният ден в града започна нормално във всички 26 секционни избирателни комисии и една подвижна, заявиха за БНТ от общинската избирателна комисия.
Имащите право на глас са малко над 20 100 души.
При последния вот в края на миналата година от тях са отишли до избирателните урни 9307 души или 46,23%.
Вижте още в прякото включване на Ангел Узунов.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите