Вратарска грешка помогна на Байер Леверкузен да надвие Майнц и да дръпне с 11 точки на върха в Германия

23:25, 23.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.
вратарска грешка помогна байер леверкузен надвие майнц дръпне точки върха германия

Лидерът в подреждането на немската Бундеслига Байер Леверкузен стигна до своята 19-а победа от началото на сезона, надигравайки с 2:1 като домакин състава на Майнц в среща от 23-ия кръг.

Мачът на "Бай Арена" стартира ударно и още в началните осем минути зрителите по трибуните станаха свидетели на два гола.

Първо, Гранит Джака изведе "аспирините" напред след по-малко от 180 секунди игра с чудесно изпълнение от дистанция.

Отговорът на гостите не закъсня и скоро след това те изпълниха заучен пряк свободен удар, при който топката стигна до Силван Видмер, който комбинира с Доминик Кьор и той с глава реализира за 1:1, наказвайки бившия си тим.

Равенството се задържа до 68-ата минута, в която Роберт Андрих стреля от дистанция и за негова радост видя как стражът на гостите Робин Центнер допуска кълбото да мине през ръцете му, за да се озове в неговата врата, носейки успеха на Леверкузен.

По този начин футболистите на Шаби Алонсо продължават с пълна сила преследването на първа титла от Бундеслигата в историята на клуба, като Байер вече има аванс от 11 точки пред Байерн Мюнхен при един изигран двубой повече.

В същото време Майнц остава на предпоследната 17-а позиция с актив от 15 пункта.

Болоня мина и през Верона за пети пореден успех в Серия "А"
Приказката за Якуб Меншик в Доха продължи с място на финала, предстои му мач за титлата срещу Хачанов