Временен кризисен център отвори врати вчера на централната жп гара в София. Хората, бягащи от войната могат да получат подслон, храна и медицинска грижа.
Центърът разполага с три помещения. Бежанците могат да останат до 2 дни, докато се ориентират накъде да се насочат.
За последните два дни на гарата са пристигнали около 120 души. Някои минават транзитно, други се настаняват в общински бази, каза в "Денят започва" Венера Милова, секретар на Столичната община.
Областният управител Иван Кючукав заяви, че хората в центъра се опитват първо да успокоят хората, които пристигат при тях. След което се пристъпва към регистрация, дава им се храна и място за спане.
"Да усетят човешка ласка от България, за да знаят, че сме братски народ", каза Кючуков.
Вижте във видеото какво разказа за бягството от войната Валентина, която е дошла от Николаев.
Евтим Милошев: Българското домакинство на "Евровизия" ще бъде на нивото, на което беше австрийското
Ексклузивно DARA в студиото на БНТ: Щастлива съм, че целият свят е обърнал глава към България
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA
"Историческа и смазваща победа": Европа говори за DARA след триумфа на Евровизия
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA