Всички пожари, възникнали днес на територията на Бургаска област, са локализирани и овладени. Това съобщи областният управител Владимир Крумов на страницата си във Фейсбук.
Огнища е имало на няколко места – в местност Острицата край Бургас, селата Димчево, Братово, Черница и созополските - Габър, Зидарово и Присад.
Има имуществени щети. Изясняват се причините за пожарите, допълва Крумов.
"Пореден тежък ден за бургаските пожарникари. Благодарни сме им, че няма пострадали хора. Това, което видях днес на терен, за пореден път доказа какви невероятни професионалисти се грижат за нашата сигурност", написа той.
"Отново призовавам – бъдете внимателни с огъня. Температурите са много високи – най-малката искра води до опасни пожари", обръща се към гражданите областният управител.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив