От 31 май се разрешава присъственият учебен процес на всички ученици. Това гласи заповед, издадена днес от министъра на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров.
От същата дата се допуска и провеждането в присъствена среда на групови извънкласни дейности и занимания, дейности по интереси, занимални и други, организирани в училищна и извънучилищна среда.
МОН: Учебната година се удължава реално само за малко над 300 училища
Допуска се също провеждането на спортни състезания с публика при заемане на не
повече от 50% от местата, спазване на физическа дистанция от най-малко метър и половина и носене на защитни маски за лице.
Вижте пълния текст на заповедта ТУК
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите