Оранжериите за отглеждане на коноп са били две, стана ясно в съдебната зала по време на гледането на искането на прокуратурата за постоянен арест на тримата задържани за откритата в квартал "Орландовци" в София оранжерия.
Втората е открита в дома на един от тримата задържани, часове след като разследващите са влезли в първата в "Орландовци".
Във втората оранжерия са открити още няколко стотин растения, пак в различен етап на развитие. Целта на тримата е била да имат постоянен добив на марихуана. Двете лаборатории са били оборудвани с поредица от датчици, които да следят за температурата и влажността на въздуха, така че растенията да се отглеждат с висока концентрация на канабиноиди.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района