ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Втора поредна победа за Камен Златков в Швеция

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:35 мин.
Спорт
Камен Златков
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Камен Златков записа втора поредна победа на силния слалом за ФИС в Каабдалис (Швеция).

В събота, 19 ноември, българинът бе най-бърз и в двата манша и триумфира с общо време от 1:37.57 минути. Ден по-късно той регистрира втория си успех, финиширайки за 1:35.11 минути, като отново спечели и двата манша.

Националът ни бе с 1.82 секунди по-бърз от шведа Аксел Линдквист, който завърши втори.

„Тази втора поредна победа показа, че явно добре сме се готвили за новия сезон. Това носи доста спокойствие и оптимизъм в началото на сезона за мен и целия екип", коментира от Швеция Златков за Българската федерация по ски.

Алберт Попов не взе участие в неделното състезание, след като ден по-рано регистрира 8-о време с изоставане от 1.68 секунди.

Калин Златков не успя да завърши надпреварата, след като отпадна във втория манш, а Борислав Хаджистоянов отпадна още в първия. Иван Главчев също не завърши.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?