Втори медал за България на олимпийския фестивал в Словакия

втори медал българия олимпийския фестивал словакия
14:08, 29.07.2022
Чете се за: 02:10 мин.

България спечели втори медал на продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал.

В скока на височина Ирен Саръбоюкова грабна бронза с личен рекорд. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 см, а днес във финала подобри с два сантиметра собственото си върхово постижение и със 180 см, заслужи място на почетната стълбичка. Победителка със 184 см е хърватката Яна Кошак, а среброто с личен рекорд от 182 см спечели сръбкинята Николина Пеятович.

Веднага след финала Ирен бе поздравена първо от Стефка Костадинова, която ѝ благодари за медала и ѝ пожела още много лични рекорди и успехи в бъдеще.

Християна Василева се нареди 11-а във финала на гюле (3 кг) с резултат 12.75, след като в квалификацията регистрира 13.45 м. Златото с 16.23 грабна полякинята Юлия Михаловска.

Късно снощи Алекс Стоянов финишира седми в полуфинала на 50 м свободен стил и с 24,44 сек не намери място във финала.

В колоезденето на шосе (57.8 км) Елица Ючорманска остана 64-та, а при момчетата (65.8 км) Филип Магалчев е 50-и.

В плуването на 800 м свободен стил Мария Живкова финишира в своята серия си за 9:34,36 мин.

По-късно днес младите волейболни националки излизат срещу Словения в спор за местата от 5-о до 8-о, а вечерта от 20.00 ч. българско време младите ни волейболисти ще играят полуфинал с Чехия.

Левски докосва титлата в НВЛ след втора поредна победа срещу ЦСКА във финалната серия
20:58, 23.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Янаки Милев започна с победи на сингъл и на двойки на тенис турнира в Анталия
20:36, 23.04.2024
Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис
20:03, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
19:33, 23.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Аксел Трухчев: Щастлив съм да се завърна в Бургас, искам да се боря за всички титли и да дам най-доброто от себе си в Европа
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Еманюел Макрон: Мога да ви потвърдя, че водите на Сена са чисти
18:03, 23.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
В Париж пуснаха специално приложение за градския транспорт за Олимпийските игри през лятото
17:53, 23.04.2024
Борислав Михайлов със специален жест към лекаря, оперирал Тодор Неделев в Грузия