Ямбол и Левски постигнаха домакински победи в НБЛ

Ямболии се наложиха над Миньор 2015 Перник, докато столичаните надвиха Берое

Берое БК Ямбол
Снимка: Национална баскетболна лига
21:40, 06.03.2024

Ямбол надделя над Миньор 2015 Перник с 81:68 (24:17, 21:14, 18:20, 18:17) и записа трети пореден успех в шампионата.

За домакините се отличи Питър Кис с 25 точки и 8 борби за Ямбол. Александър Матушев вкара 19, а Николай Михайлов оформи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 13 борби.

Лъчезар Тошков беше най-резултатен за Миньор 2015 с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции, Никола Ивкович вкара 11.

В зала "Триадица" Левски записа убедителен успех срещу Берое Стара Загора с 90:59 (23:16, 23:4, 25:19, 19:20) в среща от втората шестица. Двата тима имат еднакъв баланс от 8 победи и 16 поражения.

Възпитаниците на Димитър Ангелов стигнаха до успеха след силна втората четвърт, която спечелиха с 23:4, водеха с 46:40 на почивката и до края на двубоя доминираха.

За Левски Максим Бочев записа "дабъл-дабъл" - 22 точки и 15 борби. Златин Георгиев добави 17 точки и 7 борби, Димитър Маринчешки 14 точки и 11 борби, а Лъчезар Димитров се отчете с 12 и 8 асистенции.

Николай Титков беше най-резултатен за Берое с 23 точки, 7 борби и 5 асистенции. Дарин Иванов приключи с 15 точки.

В друг мач от втората шестица на първенството Академик Пловдив се наложи над Шумен с 89:85.