Ямбол надви Шумен и си осигури място в топ 8 за Купата на България по баскетбол

Ямболии спечелиха гостуването си в Шумен само с точка

черноморец остави шансове ямбол върна победите нбл
Снимка: НБЛ
22:47, 16.02.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Шумен претърпя домакинско поражение от Ямбол със 79:80 (27:19, 23:20, 19:14, 10:27) след като водеше до самия край на мача от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига.

За Шумен загубата бе втора поредна и общо 15-а, а Ямбол прекъсна серия от четири поражения и записа осма победа от началото на сезона. С успеха тимът на Ямбол си осигури осмата позиция след втория етап на шампионата и място на четвъртфиналите за Купата на България през март.

Домакините имаха аванс от 50:39, а в края на трета част преднината им бе 69:53. В първите минути на последната четвърт разликата достигна 17 точки в полза на Шумен, но силна серия на гостите и кош на Николай Михайлов при оставащи 13 секунди донесе успеха за Ямбол.

Михайлов и новото попълнение Маркедрик Бел реализираха по 16 точки за състава от Ямбол, като първият добави 6 борби, а вторият – 8 борби.

За Шумен Брайън Камерън завърши с 23 точки, 7 борби и 8 асистенции.