Ямбол надви Спартак Плевен след продължения, а Рилски победи Берое

ямбол надви черно море тича резултатния мач нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:50, 02.02.2022
Чете се за: 03:22 мин.

Рилски спортист и Ямбол записаха победи в мачове от Националната баскетболна лига.

Ямболии надвиха Спартак Плевен с 95:88 точки.

Домакините извоюваха минимален аванс в първата четвърт след 19:17. Втората част бе най-резултатна за плевенчани и след 24 точки имаха преднина от 12 пункта на почивката - 43:31.

След паузата гостите реализираха цели 28 точки и сведоха изоставането си до само 3 точки преди четвъртата част, при резултат 59:62. При 66:66 ямболии възобновиха равенството и оставиха интригата за самия край. При изоставане от 3 точки в заключителните секунди от редовното време Джеремая Пейдж отбеляза тройка за 81:81. В ответната атака Мартин Маринов проби и завърши под коша със сирената. След преразглеждане на ситуацията съдиите отмениха победния кош, защото стрелбата на гарда идва след изтичането на времето.

В продължението гостите стартираха с 12 безответни точки, което подпечата успеха им преди крайното 95:88.

Най-резултатен бе Джеремая Пейдж с 27 пункта, а Кръстан Кръстанов записа дабъл-дабъл за победителите след 22 точки и 17 борби. Димитър Маринчешки бе състезателят на домакините с дабъл дабъл след 26 точки и 11 борби.

Спартак Плевен заема 7-ата позиция в класирането с актив от 6 победи и 7 загуби. Ямбол е позиция по-надолу с 4 успеха и 9 поражения.

В другия сблъсък от деня възпитаниците на Люмил Хаджисотиров се наложиха над Берое с 83:68 точки.

Домакините изградиха двуцифрен аванс още в първата част при резултат 17:7 след тройка на Павлин Иванов и кош на Златин Георгиев. Във втората четвърт гостите понижиха изоставането си след отлични изяви на Мартин Сотиров и на почивката резултатът бе 34:33 в полза на самоковци.

След паузата носителите на Купата на България реализираха 21 поредни точки благодарение на кошове на Павлин Иванов, Златин Георгиев, Брендън Браун и Трей Портър. Това бе най-резултатната им част, в която отбелязаха цели 30 точки. Най-продуктивната част за старозагорци дойде в заключителните 10 минути от двубоя, когато отбелязаха 22 точки. Лидера в класирането заслужено се поздрави с успеха след 83:68.

Най-резултатен в зала "Арена Самоков" бе Мартин Сотиров с 19 точки. Кадейриън Рейнс и Олека Обина регистрираха дабъл-дабъл. Американецът записа 17 точки и 13 борди, докато нигериецът се отчете с 14 точки и 12 борби. За победителите Трей Портър също записа дабъл-дабъл след 13 пункта и 12 борби.

Рилски спортист остава на върха в подреждането с актив от 12 победи. Берое е втори с 8 успеха и 7 поражения.