Ян-Ленард Щруф надви Фабио Фонини и си осигури мач с Григор Димитров в Маями

10:31, 23.03.2023
Чете се за: 01:55 мин.
григор димитров винаги боли загубиш софия горчиво

Ян-Ленард Щруф победи Фабио Фонини с 6:4, 5:7, 6:4 в мач от в първия кръг на Мастърс турнира в Маями.

С успеха той си осигури среща с поставения под №21 в схемата на надпреварата Григор Димитров.

Италианецът поведе с 4:3 гейма в първата част, но германецът реализира два пробива до края на сета, за да поведе в резултата. Фабио Фонини проби съперника си при последната си възможност във втората част, за да изравни сетовете. Заключителната трета част завърши с пробив за 32-годишния германец, който му осигури победата след 2 часа и 36 минути игра.

Димитров и Щруф ще се срещнат за седми път, като първата ни ракета води с 4-2 победи. Първият им мач е бил на фючърс в Германия през 2010 година, когато Григор печели със 7:5, 7:5. За последно те играха през април 2021 година на Мастърс 1000 турнира на клей в Монте Карло, когато българинът се наложи с 6:3, 6:4.

Двубоят на Григор Димитров със 103-ия в с света Ян-Ленард Щруф е в програмата в Маями за петък, 24 март.

В друг мач от вечерта Душан Лайович победи Анди Мъри с 6:4, 7:5.