Янаки Милев и Пьотр Нестеров отново на корта в четвъртък следобед в търсена на място в полуфиналите на Sofia Open 2023

Българските национали за Купа "Дейвис", които играят с "уайлд кард" в основната схема на турнира на двойки, ще играят днес не преди 15:00 ч. на Корт №1 в четвъртфинален сблъсък срещу Гонсало Ескобар и Александър Недовьесов

янаки милев пьотр нестеров отново корта четвъртък следобед търсена полуфиналите sofia open 2023
Снимка: Sofia Open
13:41, 09.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.

В третия ден от основната схема на Sofia Open 2023 българските фенове имат възможност да подкрепят Янаки Милев и Пьотр Нестeров, които този следобед ще изиграят мача си от четвъртфиналите в турнира на двойки.

Припомняме ви, че вчера българският тандем, който участва с "уайлд кард", детронира защитаващия титлата си при дуетите Давид Вега Ернандес и неговия партньор през този сезон Иниго Сервантес с, надигравайки ги с 6:3, 6:4. На пресконференцията след успеха си пък Милев и Нестеров шеговито се определиха като Чука и Стената.

Днес, не преди 15:00 часа, националите ни за Купа "Дейвис" отново ще излязат на Корт №1, където в спор за място на полуфиналите ще срещнат Гонсало Ескобар и Александър Недовьесов.

В сряда вечер еквадорецът и казахстанецът елиминираха поставените под №4 в основната схема на двойки Александер Ерлер и Лукас Мидлер след победа със 7:5, 6:2.

Янаки Милев и Пьотр Нестеров се обърнаха към българските фенове с призив за подкрепа по време на мача този следобед.

"Бих призовал всички любители на тениса да ни подкрепят, би било страхотно да играем отново пред родна публика на такова събитие", заяви Нестеров.

Полицията разкри група за отвличане и грабеж в Разград
НС отхвърли предложението на ИТН за по-облекчени условия за провеждане на референдум