Яник Синер с труден успех в Хърватия

Яник Синер
13:12, 28.07.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Яник Синер победи Жауме Мунар с 6:4, 6:4 на 1/8-финалите на тенис турнира в Умаг, Хърватия.

Двамата тенисисти си размениха по един пробив на старта на двубоя. Равенството се запази до резултат 4:4 гейма, след което поставеният под №2 в схемата на турнира успя да спечели нов сервис гейм на противника. Италианецът затвърди пробива си, за да поведе в сетовете.

През втората част състезателите отново си размениха по един пробив. Яник Синер усети несигурността у опонента си, и осъществи втори пореден пробив. Във финалния гейм испанецът отрази пет мачбола, но №10 в света сложи точка на спора след 1 час и 56 минути игра.

На 1/4-финалите Яник Синер ще се изправи срещу испанецът Роберто Карбайес Баена, който победи Алекс Молчан с 3:6, 6:2, 6:3. Водач в схемата е Карлос Алкаарс, който защитава титлата си от миналата година.

Иззеха над 2 кг кокаин и над половин милион британски паунда при спецоперация в София