Яник Синер си осигури мач с Джокович на крачка преди спора за титлата в Мелбърн

На четвъртфиналите италианецът победи Андрей Рубльов с 3:0 сета.

от Вяра Илиева
16:39, 23.01.2024
Чете се за: 01:50 мин.
яник синер осигури мач джокович крачка спора титлата мелбърн

Яник Синер се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис за първи път в своята кариера. Четвъртият поставен италианец победи Андрей Рубльов с 6-4, 7-6(5), 6-3 Синер и записа петата си поредна победа без загубен сет в турнира.

Синер се наложи в мач продължил близо 2 часа и 40 минути и така се класира в Топ 4 на турнира от Големия шлем в Мелбърн от пет участия до момента.

За място на финала той ще се изправи срещу световния номер 1 и 10-кратен шампион на Australian Open Новак Джокович. Двамата се срещнаха три пъти през миналата година, като сърбинът постигна два успеха, а италианецът записа един такъв на полуфиналите за Купа Дейвис. Като цяло Джокович води в съперничеството им с 4-1.

Другият полуфинал ще стане ясен утре. Хуберт Хуркач ще спори с Даниил Медведев, а Александър Зверев ще играе с Карлос Алкарас за място на полуфиналите.