Ясна Петрова финишира на 28-мо място на европейското първенство, двоен триумф за Батоклети

Българката пресече финалната линия на стадион „Олимпико“ за 34:56.89 минути.

Надя Батоклети
Снимка: Facebook / European Athletics Championships Roma 2024
23:21, 11.06.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Ясна Петрова финишира на 28-мо място в бягането на 10 000 метра на европейското първенство по лека атлетика, което се провежда в италианската столица Рим. Българката пресече финалната линия на стадион „Олимпико“ за 34:56.89 минути.

Шампионка в дисциплината, за радост на домакините, стана Надя Батоклети (на снимката). Италианката завърши за 30:51.32 минути, като по този начин регистрира нов национален рекорд. Батоклети спечели златен медал и на 5 000 метра на тазгодишния шампионат в Рим.

Втора е нидерландката Диане ван Ес с резултат от 30:57.24 минути, което е най-добро лично постижение за нея. Британката Меган Кийт се нареди трета на 10000 метра, след като завърши за 31:04.77 минути.

Шампионатът на Стария континент от 7 до 12 юни може да гледате в преките предавания по БНТ 3!