Ясни са плейофните двойки в НБЛ за мъже

Победата на Шумен срещу Ямбол като домакин с 84:71 прати Левски на четвъртфиналите.

шумен остави шансове левски направи решителна стъпка плейофите нбл академик надви драматично ямбол
21:45, 22.04.2024

Тимът на Шумен се наложи над Ямбол с 84:71 (23:18, 23:14, 20:17, 18:22) като домакин, записвайки четвърта поредна и общо 15-та победа. Ямбол допусна четвърта поредна и общо 20-та загуба, която попречи на отбора да се пребори за последното осмо място за плейофите.

Домакините от Шумен овладяха мача в края на първата четвърт и поведоха с 23:18, а до почивката увеличиха преднината си до 46:32. Последва равностойна трета част, в която обаче баскетболистите на Шумен не допуснаха съществено намаляване на разликата и преди четвъртата част водеха с 66:49. В заключителните 10 минути ситуацията не се промени и състезателите на Ямбол не успяха да се противопоставят на домакините.

Джъстин Кохайда впечатли за състава на Шумен с 16 точки и 26 борби, а по 15 точки отбелязаха Емилиян Грудов и Дейвид Ролинс.

За отбора на Ямбол Александър Матушев завърши с 22 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Иван Лилов и Павел Маринов реализираха по 13 точки.

С победата на Шумен, Левски си осигури осмото място в класирането на НБЛ и ще играе срещу Черноморец в първи кръг.

Рилски спортист ще срещне седмия Шумен.

Спартак Плевен ще завърши на третото място, като на четвъртфиналите ще се изправи срещу Черно море Тича, след като отдавна бе ясно, че „моряците“ остават шести.

Шампионът Балкан ще стартира плейофите от четвъртата позиция, като ще се изправи срещу ЦСКА.

Сезонът приключва за Ямбол, Академик, Миньор 2015 и Берое.

Първите мачове от сериите ще се изиграят на 29 април, вторите на 1 май, а евентуалните трети двубои на 3 май.

За Деня на Земята: Гигантска рисунка във Великобритания
Нов дълг от 200 млн. лв. емитира държавата - за какво ще се използват парите?