НАТО няма да бъде част от конфликта. Ето защо НАТО няма да изпраща войски в Украйна, нито ще насочва самолети към украинското въздушно пространство, каза генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг.
Европейският съюз ще трябва сериозно да разгледа искането на Украйна за членство в ЕС и да отговори на "законното" желание на Киев, каза председателят на ЕС Шарл Мишел.
Той говори в Европейския парламент, след като президентът на Украйна Володимир Зеленски получи овации за мощната си реч.
Зеленски пред Европейския парламент: Никой няма да ни сломи, ние сме силни
Мишел каза, че си дава сметка, за различните възгледи в Европа и че процесът ще е труден, но той смята, че правителствата трябва да разгледат символичното политическо искане на Украйна, изразено много категорично.
Сн. БГНЕС



"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган
Пуснаха под гаранция шефа на частна АГ болница в Пловдив, обвинен за присвояване на милиони