Йоана Илиева се класира на седмо място на сабя на Гран При турнира в Сеул

Другата представителка на България в състезанието Олга Храмова завърши на 79-о място.

йоана илиева класира седмо сабя гран турнира сеул
14:53, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Йоана Илиева завърши на седмо място в изключително силния турнир за Гран При на Сеул.

В надпреварата на сабя жени участваха 135 фехтовачки, сред които бяха всички от топ 10 в световната ранглиста.
Йоана Илиева се включи директно във втория ден, в боевете на най-добрите 64 в турнира заради осмото си място в ранглистата.

В първата си среща тя се изправи срещу Зора Нора Кели от Алжир и влезе сред най-добрите 32 с победа с 15:11.

В двубоя за място сред най-добрите 16 сабльорката ни се наложи над Тоскан Тори от Франция с 15:8.

В срещата за място сред най-добрите 8 Илиева победи категорично Мартина Кричио от Италия с 15:9.

В двубоя за място на полуфиналите българката отстъпи пред водачката в световната ранглиста Сара Балцер от Франция с 10:15 и се нареди на седмо място в крайното класиране.
Другата ни представителка Олга Храмова се класира на 79-о място след три победи и три загуби в групите в първия ден на турнира, и загуба във втория кръг на предварителните елиминации от Лариса Айфлер от Германия с 10:15.