Йоханес Тингнес Бьо триумфира за пети път в Световната купа по биатлон

По този начин норвежецът излече на трето място във вечната класация в престижната верига, като пред него са единствено именитият му сънародник Оле Ейнар Бьорндален с шест триумфа и французинът Мартен Фуркад със седем титли

10:40, 17.03.2024
йоханес тингнес бьо триумфира пети път световната купа биатлон

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели за пети път в своята кариера Кристалния глобус в Световната купа по биатлон, като триумфът му стана факт по време на предпоследния старт за сезон 2023/24.

Тингнес Бьо финишира пръв в преследването на 12.5 км в Кенмор, Канада, а успехът му го направи недостижим на върха в генералното класиране, като в същото време 30-годишният състезател си осигури и малкия глобус в дисциплината.

На финала късно снощи Йоханес изпревари с 11.2 секунди шведа Себастиан Самуелсон, който се пребори за второто място в последните метри с французин Ерик Перо, който допълни подиума.

Преследването в Кенмор, за съжаление, премина без българско участие, след като родните биатлонисти останаха извън първите 60 в спринта, който се проведе в петък вечер.

Сезонът в Световната купа по биатлон приключва днес с масовите стартове при мъжете и жените, в които България няма да има представители.