Йосиф Миладинов и Габриела Георгиева са полуфиналисти на световното първенство по плуване във Фукуока

Българинът даде осмо време - 51.47 секунди, печелейки пета серия в дисциплината, с което покри и норматив А за Олимпийските игри в Париж през 2024 г.

йосиф миладинов титла 100 метра бътерфлай първенството швайцария
08:16, 28.07.2023 (обновена)
Чете се за: 02:02 мин.

Йосиф Миладинов се класира на втори полуфинал на световното първенство по плувни спортове във Фукуока, Япония.

20-годишният Миладинов се нареди сред полуфиналистите на 100 метра бътерфлай при мъжете след като преди дни плува на полуфиналите и на 50 метра бътерфлай.

Той раздели осмата позиция с бразилеца Кейки Мота. Най-бърз в сериите на 100 м. бътерфлай, в които стартираха 76 плувци, бе австралиецът Матю Темпъл с 50,76 сек. Полуфиналите са по-късно днес, като Йосиф ще плува в първия полуфинал в шести коридор. На олимпийските игри в Токио 2020 Миладинов се класира за финала на 100 м. бътерфлай, където финишира осми.

Габриела Георгиева също се класира за полуфиналите на световното първенство. Тя влезе в топ 16 на 200 метра гръб при жените. Така Георгиева осигури общо четвърти полуфинал за България във Фукуока, след като вчера Любомир Епитропов влезе в топ 16 на 200 метра бруст.

Българката постигна 12-и резултат в сериите - 2:11.22 минути, което й отреди място в първия полуфинал в ранния следобед.

Най-бърза в дисциплината сутринта бе американката Реган Смит с 2:07.24 минути.