Юноша на Рома донесе успеха срещу Венеция

Победата е втора поредна за Рома в шампионата под ръководството на новия старши треньор Иван Юрич.

Рома 2024
18:07, 29.09.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Рома обърна Венеция с 2:1 в мач от шестия кръг на италианската Серия А. "Вълците" стигнаха до ценния успех с гол на юношата на клуба Николо Пизили в края на мача.

Гостите от Венеция изненадващо поведоха в резултата с гол на Йоел Похянпало минута преди почивката.

В 57-а минута Бусио прати за втори път топката в мрежата на Рома, но попадението бе отменено заради засада.

Рома наложи натиск в последните 30 минути и успя да направи обрат. Браян Кристанте изравни в 74-а минута с удар извън наказателното поле и рикошет в тялото на играч на Венеция.

В 83-а минута Николо Пизили засече в глава топката във вратата и донесе победата за Рома.

Победата е втора поредна за Рома в шампионата под ръководството на новия старши треньор Иван Юрич и тимът се изкачи на 9-о място с 9 точки. Венеция заема 18-о място с 4 точки.

Новакът Комо победи Верона с 3:2 в друга среща от кръга. С два гола за успеха на Комо се отличи бившият нападател на Милан Патрик Кутроне, а един добави бившият играч на Рома и Торино Андреа Белоти. За Верона се разписаха Дарко Лазович от дузпа и Матис Лумбурд.