Юрген Клоп: Ще направя всичко, което мога, докато съм в Ливърпул

Мениджърът на мърсисайдци смята, че завръщането на Майкъл Едуардс е чудесна новина за клуба.

Юрген Клоп
17:45, 13.03.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Завръщането на бившия спортен директор Майкъл Едуардс в Ливърпул като изпълнителен директор по футболните въпроси е чудесна новина за клуба, смята мениджърът Юрген Клоп. Едуардс работи с Клоп, когато Ливърпул спечели Шампионската лига през 2019 година и титлата във Висшата лига през следващия сезон.

Ливърпул посреща чешкия Спартак Прага в четвъртък вечер в реванш от осминафиналите в Лига Европа, а в първия мач английският тим спечели с 5:1.

"Наистина съм щастлив. Казах няколко пъти, че искам да видя клуба на възможно най-доброто място, когато напусна. Ще направя всичко, което мога, докато съм тук. След това други хора ще трябва да вършат работа. Мисля, че това е отлично решение", заяви германският специалист, който ще се раздели с "мърсисайдци" в края на сезона.

По-късно за Ливърпул предстои гостуване на Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на турнира ФА Къп.

"Трябват ни най-свежите играчи за утрешния двубой. Трябва да поддържаме ритъм. Не мисля за мача в неделя, въпреки че става дума за Манчестър Юнайтед", каза още Клоп.

Германецът коментира, че нападателят Мохамед Салах, който влезе като резерва в последните два мача на Ливърпул, тъй като до скоро лекуваше контузия, вече е готов за първия си старт от февруари насам.

"Не съм сигурен, че той може да издържи 90 минути, но е готов за титуляр. Не съм сигурен колко дълго ще играе, но това е нормално, когато футболистите се завръщат след контузия. Знам, че Спарта Прага иска да се представи на ниво и трябва да изиграем добър мач, защото сме домакини. Това е нашият турнир. Искаме да направим Лига Европа нашият турнир и да продължим възможно най-далеч", завърши Юрген Клоп.

България загуби от олимпийския шампион Франция на старта на Лигата на нациите по волейбол
18:57, 21.05.2024
Българските гимнастички с добра подиум тренировка преди европейското първенство в Будапеща
18:48, 21.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Тервел Пулев по казуса със спортната зала: Събарянето на половината сграда е абсолютно незаконно
18:16, 21.05.2024
Григор Димитров е поставен под номер 10 в основната схема на Ролан Гарос
18:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Националният вратар на Северна Македония е преминал медицински тестове във Валенсия
17:37, 21.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Александър Лазаров се завърна на корта със загуба срещу бивш номер 16 в света
17:34, 21.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Как се справят спортистите с голямата часова разлика и какво е таймирана тренировка? (ВИДЕО)
15:58, 21.05.2024
Диего Шварцман се справи безпроблемно с първия си съперник в квалификациите на Ролан Гарос
15:53, 21.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.