Ювентус е на точка от третото място в Серия "А" след нов успех над Сампдория

ювентус точка третото серия нов успех сампдория
21:00, 12.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Ютентус постигна победа с 3:1 при визитата си на Сампдория в двубой от 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите от Торино откриха резултата в 23-ата минута, когато след скоростна контраатака Хуан Куадрадо центрира остро в наказателното поле на домакините към Мойс Киин, а бранителят Мая Йошида засече топката и я прати в собствената си врата за 1:0.

"Бианконерите" удвоиха преднината от дузпа десетина минути по-късно, отсъдена за нарушение на Омар Коли срещу Киин в пеналтерията на Сампдория. Зад топката застана Алваро Мората, който бе точен за 2:0.

Домакините намалиха изоставането си в 84-ата минута, когато резервата Абделхамид Сабири стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а топката рикошира в гърба на Мората и влетя в мрежата зад стража Войчех Шчесни.

Крайното 3:1 в полза на Ювентус оформи Мората в 88-ата минута, засичайки с глава центриране на Локатели, а кълбото се отби в коляното на вратаря Владимиро Фалконе и влетя в мрежата му.

В класирането "Старата госпожа" заема четвъртото място с 56 точки, на пункт зад третия Наполи. Сампдория пък е 16-и с 26 точки.

Доброволци от Хасково доставиха дарение в украинския град Чернивци
От нашите пратеници: Доброволци от различни страни помагат на бежанците по границата на Украйна