Ювентус и Болоня завършиха 1:1 в двубой от втория кръг на Серия А

22:05, 27.08.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Ювентус направи грешна стъпка у дома след равенство 1:1 срещу Болоня в двубой от втория кръг на Серия А.

Юве стартира сезона с убедителна победа с 3:0 като гост на Удинезе миналата седмица и очакванията бяха за безпроблемна победа на "Алианц Стейдиъм", но съставът на Болоня обърка сметките на торинския гранд.

Болоня изненадващо поведе в 24-а минута с попадение на Люис Фюргюсън и удържа преднината си до 80-а минута, когато Душан Влахович успя да изравни с глава след центриране на Айлинг-Джуниър и да донесе точка за "Старата госпожа".

Фиорентина и Лече завършиха 2:2 в друга среща от кръга. Финалистът от Лигата на конференциите за миналия сезон Фиорентина поведе с 2:0 до почивката след голове на Николас Гонсалес и Алфред Дънкан, но през втората част гостите от Лече стигнаха до точката с попадения на Хамза Рафия и Никола Кръстович.

Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 над Аугсбург, два гола отбеляза Хари Кейн
Якоб Ингебригтсен защити световната си титла на 5000 метра на шампионата в Будапеща