Ювентус надви Лацио в първия полуфинал за Купата на Италия

23:56, 02.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Ювентус Федерико Киеза

Ювентус победи Лацио с 2:0 в първия полуфинален мач за Купата на Италия.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в шампионатен двубой на 30 март, когато столичаните стигнаха до минимална победа с 1:0 с гол на Адам Марушич в добавеното време в дебюта на Игор Тудор

През първото полувреме на стадион "Алианц" в Торино домакините получиха дузпа за нарушение на Матиас Весино, която бързо бе отменена след намесата на ВАР.

След почивката Федерико Киеза откри резултата. Италианецът бе изведен сам срещу вратаря от Андреа Камбиазо и с удар в далечния ъгъл направи резултата 1:0.

Душан Влахович удвои преднината на "бианконерите". Сърбинът показа отличен дрибъл в противниковото наказателно поле и с плътен удар преодоля Христос Мандас.

Реваншът на "Стадио Олимпико" в Рим е на 23 април, вторник, от 22:00 часа.