Ювентус надви Сампдория и се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия

рутинна победа ювентус последния серия
23:52, 18.01.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Ювентус победи Сампдория с 4:1 в осминафинален мач от Купата на Италия. Хуан Куадрадо откри резултата през първата част, а Даниеле Ругани удвои след почивката. Андреа Конти върна един гол за гостите, но Пауло Дибала и Алваро Мората затвърдиха успеха на тима си.

Хуан Куадрадо даде аванс на "бианконерите" в 25-ата минута с попадение от пряк свободен удар. Това е първият му гол от фаул за клуба. В следващата атака Алваро Мората също изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено с помощта на ВАР заради засада.

След паузата Даниеле Ругани засече с глава центриране на Артур а 2:0.

Андреа Конти стреля в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Матия Перин, за да намали пасива на тима си, но скоро Пауло Дибала отново върна преднината от два гола за възпитаниците на Масимилиано Алегри.

В 77-ата минута Томазо Ауджело извърши нарушение в наказателното си поле, а Алваро Мората реализира последвалата дузпа за крайното 4:1.

Адриен Рабио също можеше да се разпише, но изстрелът му се отби от лявата греда.

На четвъртфиналната фаза от надпреварата Ювентус ще се изправи срещу победителя от двубоя между Сасуоло и Каляри.