Ювентус не успя да излъже Емполи в Серия А

И двата отбора са все още непобедени в първенството до момента.

Душан Влахович
21:19, 14.09.2024

Емполи и Ювентус завършиха 0:0 в мач от четвъртия кръг на италианската Серия А. Така и двата отбора са все още непобедени в първенството до момента, като "бианконерите" имат две победи и две равенства, а тимът на Емполи - един успех и три ремита.

Първото полувреме не предложи много емоции, като най-чистия пропуск направи Федерико Гати от Ювентус, който стреля с глава под напречната греда, но вратарят на домакините Васкес успя да спаси със сетни усилия.

След почивката Васкес спаси опасен удар и на Душан Влахович от гостите. В 53-ата минута и новото попълнение на Ювентус Коопмайнерс имаше шанс да се разпише, но Васкес отново направи впечатляващо спасяване.

В добавеното време Емполи можеше да спечели всички точки от мача, но удар на Юсеф Малех премина покрай левия стълб.

Така Ювентус излезе на първо място с точка пред Интер, който обаче има мач утре срещу Монца. Емполи е на седма позиция в класирането.