Италианският футболен клуб Ювентус ще разгледа вариантите за прекратяване на договора с френския полузащитник Пол Погба, ако и втората му допинг проба потвърди нарушение на антидопинговите правила. Това съобщава журналистът от италианския вестник "Гадзета дело Спорт" Николо Шира в профила си в социалните мрежи.
Французинът печели около 8 милиона евро на година, а договорът му с Ювентус е до 2026 година. В момента Погба не получава заплата.
30-годишният футболист е световен шампион от 2018 година и сребърен медалист от Евро 2016. По време на кариерата си той е играл и за английския Манчестър Юнайтед. Носител е на Лига Европа (2017), четирикратен шампион на Италия, два пъти е печелил купата на страната.
Този сезон Погба взе участие в два мача от италианското първенство. След три кръга Ювентус има седем точки актив и е на трето място във временното класиране.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok