Ювентус оглави класирането след втора убедителна победа

С два гола се отличи Душан Влахович, който в първия кръг срещу Комо направи куп пропуски.

Станко Димов
от Станко Димов
23:55, 26.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Душан Влахович
Снимка: X / Juventus

Отборът на Ювентус еднолично е на върха в Серия „А“ след изиграването на срещите от втория кръг. Воденият от Тиаго Мота тим единствен е с пълен актив от 6 точки, след като спечели с 3:0 и втория си двубой в шампионата.

„Бианконерите“ записаха класически успех при гостуването си на Верона. С два гола се отличи Душан Влахович, който в първия кръг срещу Комо направи куп пропуски. Едно попадение за Юве вкара и младият защитник Николо Савона.

Дебют за „Старата госпожа“ записа Пиер Калюлю, който дойде с трансфер от Милан преди няколко дни. Френският бранител се появи в игра в заключителните минутки, заменяйки именно Савона.

По-рано през деня Каляри и Комо завършиха наравно 1:1 в двубоя помежду си от втория кръг. И двата тима нямат победа от началото на сезона, като домакините от Каляри записаха втора точка в актива си, докато за новака в елита Комо спечелената точка бе първа за състезателната 2024/2025 и първа за клуба в Серия А от 22 години насам.

Каляри поведе в 44-ата минута, когато 23-годишният нападател Роберто Пиколи реализира след точен удар с глава за 1:0.

Гостите успяха да изравнят в началните моменти на второто полувреме. Патрик Кутроне бе точен за Комо в 53-ата минута, носейки първа точка за гостите.