Ювентус отстрани Монца и Валентин Антов от Купата на Италия

08:10, 20.01.2023
Чете се за: 01:50 мин.
ювентус стигна равенство салернитана късна драма вар

Ювентус победи Монца с 2:1 в мач от 1/8-финалите на Купата на Италия.

Бианконерите поведоха още в 7-ата минута. Мойзе Кийн засече с глава центриране отдясно на Уестън МакКени, за да открие резултата.

Гостите възобновиха равенството на стадион "Алианц" в Торино в 24-ата минута. Матия Валоти засече с глава центриране от корнер на Андреа Колпани.

След почивката българският национал Валентин Антон, който бе титуляр в редиците на Рафаеле Паладино, получи жълт картон за спъване на противников играч.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри продължиха да атакуват в търсене на победен гол. Мойзе Кийн повторно изпрати топката в мрежата, но попадението му бе отменено поради засада.

Домакините стигнаха до успеха в 78-ата минута. Федерико Киеза проби по левия фланг, именно през зоната на Вальо Антов, и в стреля с вътрешен фалц в далечния ъгъл за крайното 2:1. Италианският национал бележи за Ювентус за първи път от 378 дни насам - 6 януари 2022 г. Това е 10-ото му попадение в надпреварата.

Ювентус се класира за 16-и пореден 1/4-финал в надпреварата. В следващия етап от турнира тимът ще срещне Лацио. Столичани се наложиха над Болоня с минималното 1:0.

Започва разширяването на "Чирен", газохранилището ще удвои обема си
Иван Христанов, ПП: Ще разговаряме с БСП заедно с "Демократична България", няма да е днес